Cenová nabídka zdarma

TEPELNÉ ČERPADLO PRO RODINNÝ DŮM

 • Ušetřete až 66 % nákladů na vytápění
 • Dotace až 180 000 Kč v rámci Kotlíkové dotace
 • Montáž tepelného čerpadla do domu stíháme ještě před zimou

na technických schopnostech si zakládáme

 • První tepelné čerpadlo jsme si sestavili vlastníma rukama
 • Technické stránce věci rozumíme do nejmenšího detailu
 • Instalujeme tepelná čerpadla pro rodinné domy značky Mitsubishi a Fujitsu, která budou dobře sloužit v našich klimatických podmínkách
 • Díky vzdálené správě lze nastavit teplotu domácnosti či vody v bojleru jednoduše v mobilu

tepelná čerpadla JEŠTĚ VÝHODNĚJI SE ZAJIŠTĚNÍM DOTACE

Jaká je cena tepelného čerpadla s dotací?

Nová zelená úsporám od 1. září 2023 a dotace až 110 000 Kč

Při přechodu na nový způsob vytápění budete zvýhodněni u výměny kotlů na tuhá paliva, kotlů na topné oleje, elektrického vytápění, plynových kotlů. Realizace na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje a vybraných ORP jsou navíc zvýhodněny zvýšenou dotační částkou o 10 %. Náš tým má 100% úspěšnost ve vyřizování dotačních programů.

Více o dotaci NZÚ >>

Kotlíková dotace pro nízkopříjmové domácnosti

Na výměnu starého nevyhovujícího kotle (emisní třídy 1, 2 nebo pro případ, kdy kotel nemá na štítku označení emisní třídy) lze získat dotaci až 95 % - na tepelné čerpadlo do domu konkrétně až 180 tis. Kč. Nemusíte obávat žádného složitého papírování. Vše, co jde, zařídíme my.

Na Kotlíkovou dotaci má nárok ten, kdo vlastní nebo spoluvlastní rodinný dům a je tam trvale hlášen k pobytu déle než od 1.1. 2022. Žadatel a všichni členové domácnosti musí ke dni podání žádosti pobírat starobní nebo invalidní důchod III. stupně. Nebo v období od 1.1.2022 doteď pobíral alespoň 1 měsíc příspěvek na bydlení. Specifické případy rodinných situací kdy lze, či nelze žádat o dotaci, naleznete v našem článku

Jako bonus od nás dostanete k tepelnému čerpadlu fotovoltaický ohřev vody zdarma. 

Více o Kotlíkové dotaci  >>

proč se rozhodnout pro tepelné čerpadlo?

Rozhodujete se nad novým zdrojem vytápění? Ve většině domácností rozhoduje cena. Vyberte si čistou energii v podobě tepelného čerpadla na vytápění domu, o které se nemusíte starat, každodenně přikládat a skladovat mu palivo. Díky jednoduchému zapojení na otopnou soustavu je také vhodné tepelné čerpadlo do starého domu 

MOHU SI POŘÍDIT TEPELNÉ ČERPADLO DO NEZATEPLENÉHO DOMU? 

Máme více než 20 let zkušeností s tepelnými čerpadly pro rodinný dům a víme, kde je problém s nejčastějším únikem tepla. Pokud je váš dům zcela nezateplený, doporučujeme provést alespoň základní opatření v podobě zateplení stropu. Naši technici s vámi veškeré úpravy domu zkonzultují a poradí vám to nejefektivnější řešení. Nemusíte se ale bát velkých úprav, k instalaci tepelného čerpadla je z většiny potřeba pouze najít správné umístění pro venkovní jednotku tepelného čerpadla.

Zajímá vás, jak se žije s tepleným čerpadlem pro dům? Projděte si náš článek a zjistěte více o tom, jestli se vyplatí tepelné čerpadlo do domu.  

MOŽNOSTI ŘEŠENÍ PRO VYTÁPĚNÍ domu tepelným čerpadlem

Samostatné tepelné čerpadlo

Instalujeme pouze spolehlivé a dlouhodobé značky tepelných čerpadel, mezi které Mitsubishi a Fujitsu rozhodně patří. Čerpadla jsou navržena tak, aby dokázala nejen vytápět rodinný dům, ale také ohřívat vodu. Ve většině případech je nejefektivnější volbou tepelné čerpadlo vzduch/voda pro rodinný dům, kdy k chodu využívá teplo okolního vzduchu. Další možnou variantou je také tepelné čerpadlo vzduchu/vzduch pro rodinný dům či tepelné čerpadlo země/voda. 

Tepelné čerpadlo + Akumulační nádrže na užitkovou vodu

Tepelná čerpadla pro rodinné domy kombinujte s akumulační nádrží! Nádrže ukládají teplou užitkovou vodu a zajišťují tak její rovnoměrnou spotřebu. Nádrže na 120 a 250 litrů pomáhají maximálně využít potenciál tepelného čerpadla, příp. fotovoltaické elektrárny.

Tepelné čerpadlo s fotovoltaikou

Využívejte pro provoz tepelného čerpadla vlastní energii z fotovoltaické elektrárny na rodinný dům pro nejvyšší úsporu nákladů. Kombinace fotovoltaiky a tepelného čerpadla je navíc štědře podpořena dotačním programem Nová Zelená Úsporám.

5 DŮVODŮ proč si vybrat enado

100% REFERENCE ZÁKAZNÍKŮ


Vřelý lidský přístup a perfektní technické provedení realizace nám přináší nejvyšší hodnocení zákazníků na nezávislém referenčním portálu Refsite.

DÍVÁME SE DOPŘEDU


Naši odborníci sledují nejen technologický pokrok, ale i novinky z hlediska dotací a legislativy. Rychle reagujeme a přizpůsobujeme naše realizace novým požadavkům a příležitostem.

OVLÁDÁME TO NEJLEPŠÍ TECHNICKÉ ŘEŠENÍ


Enado má všechny potřebné certifikáty a licence pro provádění instalací fotovoltaiky a tepelných čerpadel. Vyvíjíme vlastní autorská technická řešení na míru - např. bateriové kontejnery či systémy řízení.

Máme energii držet slovo

Co řekneme, to platí – žádné plané řeči. Proto od nás dostanete vždy realistické odhady. Řešení navrhujeme na míru a chceme, aby vám přinášelo jenom užitek.

Nemovitost na výsluní

Investicí do technologie zvyšujete hodnotu nemovitosti. Co naopak snížíte, budou výdaje za energie. A protože chceme, abyste cítili jistotu a bezpečí, máte na vše záruku – včetně naší práce.

NECHTE SI SPOČÍTAT ORIENTAČNÍ CENU

Pro přesnou cenu tepelného čerpadla pro rodinný dům stačí vyplnit náš poptávkový formulář níže a my vám nezávazně spočítáme cenu tepelného čerpadla přesně na míru vašim potřebám, včetně využití dotačního programu Nová zelená úsporám nebo Kotlíková dotace.

kalkulačka fotovoltaiky

01

Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem či vyplňte poptávkový formulář na našem webu. Během dvou dnů se vám ozveme.

02

Pro návrh nejlepšího řešení je vždy nutná prohlídka našeho technika na místě. Schůzka je nezávazná a výsledkem je cenová nabídka spolu s finální výší dotace.

03

Po podpisu smlouvy za vás vyřídíme veškerou administrativu (projekt, dotace, distribuce, příp. stavební řízení). Ve chvíli, kdy je hotovo, naplánujeme přesný termín instalace a zprovoznění.

04

Samotná instalace trvá 1-3 dny podle velikosti projektu. Zahrnuje zapojení do sítě, zaškolení obsluhy i předání veškerých předávacích a záručních dokumentů.

05

Zprovozněním projekt nekončí. Čekáme s vámi ještě na vyplacení dotace. Díky vzdálenému přístupu řešíme případné technické problémy dříve, než je sami postřehnete. K dispozici je vám samozřejmě i náš servisní tým.  

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Nebude čerpadlo moc hlučné?
Stejně jako i další spotřebiče v domácnosti vydává tepelné čerpadlo d rodinného domu za provozu zvuk. Klíčové je zvolit optimální umístění a výkon. Míru hluku vůči okolním stavbám řeší stavební zákon. Naši technici jsou zkušení a zvažují všechny okolnosti, které do instalace, provozu a servisu tepelného čerpadla vstupují.
proč zrovna tepelné čerpadlo mitsubishi?
Mitsubishi je stabilně a dlouhodobě jedním z nejvýznamnějších výrobců tepelných čerpadel na celém světě. Zkušenosti dokazuje 85 let historie vývoje tepelných čerpadel. Proto jsme tuto značku vybrali pro sebe i naše klienty. My sami máme s vývojem tepelných čerpadel zkušenosti. To první jsme si před 25 lety sestavili sami vlastníma rukama - tehdy ještě na českém trhu nebylo řešení, které by odpovídalo našim požadavkům. 

VÁŠ SPOLEHLIVÝ DODAVATEL TEPELNÉHO ČERPADLA

 • Pomůžeme vám snížit náklady na vytápění, ohřev vody a elektrickou energii
 • Umíme rodinné domy i složité projekty jako bytové domy
 • Charakterizuje nás osobní a lidský přístup

Máte dotaz nebo se potřebujete poradit? Spojte se s naším specialistou.

Květa Strousková
Dotazy zákazníků
(po - pá: 9:00 - 17:00)
Další kontakty

Financujte tepelné čerpadlo prostřednictvím úvěru

Přestože 50 % investice pokryje státní dotace, je pořizovací cena tepelného čerpadla vysoká. Pro naše klienty zajistíme financování tepelného čerpadla pro rodinný dům prostřednictvím partnerské spolupráce s UniCredit Bank. Více informací vám poskytnou naši technici při nezávazné schůzce a obhlídce nemovitosti. 

Cenová poptávka

  1   -   2
  Kontaktní informace
  Adresa místa instalace
  O jaký typ instalace máte zájem?
  Časový horizont realizace
  Vyberte odhadovaný čas, do kdy byste chtěli realizaci provést
  Jméno obchodního zástupce (nepovinné)


  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky

  1   -   2
  Mám zájem o nabíjecí stanici pro elektromobil
  Chci, aby Tepelné čerpadlo ohřívalo i Teplou užitkovou vodu
  Současná sazba elektrické energie
  Roční spotřeba el. energie
  Počet lidí v domácnosti
  Vytápěná plocha (součet všech pater)
  Stav domu
  Vyberte přibližný stav vašeho domu, výběr nám pomůže lépe odhadnout tepelné ztráty.
  Současný způsob ohřevu teplé užitkové vody
  Dostupná plocha střechy pro umístění panelů
  Sklon střechy ve °
  sklon strechy
  Orientace střechy ve stupních
  orientace strechy
  Tepelné ztráta
  Abychom správně nadimenzovali Tepelné čerpadlo, musíme znát energetickou náročnost Vašeho domu. Prosíme o vyplnění alespoň jednoho z následujících tří údajů.
  Spotřeba energie z PENB
  Současný zdroj vytápění
  Používané palivo
  Spotřeba paliva za rok (Uhlí hnědé - q, Uhlí černé - q, Koks - q, Brikety - q, Dřevo - m3, Dřevěné brikety - q, Štěpka - q, Zemní plyn - m3, Propan - kg, LTO - kg, Elektřina - kWh, CZT - kWh)


  Odeslání souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
  Formulář je chráněn službou reCAPTCHA. Soukromí - Podmínky

  MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

  TEPELNÉ ČERPADLO DO RODINNÉHO DOMU:
  PROČ SE ROZHODNOUT PRO ČISTOU ENERGII?

  Možná se vám zdá, že v poslední době se s tepelnými čerpadly a fotovoltaickými panely roztrhl pytel. Novostavby bez alternativní energie už byste našli jen stěží. Vše má ale své opodstatnění. Dnes si ukážeme, co vám tepelné čerpadlo může přinést za benefity.  

  Více informací >>

   

  Tepelná čerpadlo DO bytového domu: Co si musíte pohlídat

  Vytápění bytového domu tepelným čerpadlem není žádná novinka. I přesto, že dohoda všech obyvatel domu může být někdy složitá, náklady na vytápění po výměně za tepelná čerpadla jsou více než přívětivé. Nejprve ale musíte zjistit, kde by se mohl skrývat nějaký zádrhel.

   

  JAK PŘESVĚDČIT SOUSEDY PRO FOTOVOLTAIKU ČI TEPELNÉ ČERPADLO?

  Atmosféra schůzí by se mnohdy dala krájet, a prosadit pořízení fotovoltaiky nebo tepeleného čerpadla je nadlidský úkol. Mějte po ruce neprůstřelné argumenty, které vaše sousedy přesvědčí!

  Více informací >>

   

  Dotace na fotovoltaiku

  kdo má nárok na kotlíkovou dotaci a dotaci nzÚ light?

  Každá domácnost má trošku specifické podmínky. V Enado na to bereme zřetel, protože jedině tak vám můžeme skutečně garantovat získání dotace. Neslibujeme nemožné. Připravili jsme si pro vás ty nejobvyklejší scénáře, na které jsme během naší práce doposud narazili. 

   

  je nám ctí spolupracovat