Cenová nabídka zdarma

Dotace na solární ohřev vody NZÚ Light

Příjem žádostí pozastaven

Dotace určená pro vlastníky nemovitostí, kteří pobírají starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo pobírají příspěvek na bydlení či přídavek na dítě, Je poskytována na fotovoltaický ohřev vody s novým bojlerem a je vyplácena předem ve 100% výši

Dotační titul NZÚ Light je momentálně pozastaven a nelze podat žádost o dotaci na fotovoltaický ohřev vody.
Dotace s aktualizovanými podmínkami bude znovu spuštěna od 25. června 2024.

Více zde >>

Dotace pro FIRMY

RES+ 1/2024

Podmínky platné od 1.3.2024

Výzva RES+ pro firmy podporuje fotovoltaické systémy od 50 kW do 5 MW s vlastní spotřebou i s akumulací do bateriového úložiště. Zvýhodněné je území Prahy, kde je možné poskytnout dotaci i pro firemní fotovoltaiky od výkonu 10 kW. 

Více zde >>

Dotace na fotovoltaiku

Podmínky platné od 15.2.2024

Vlastníci rodinných domů mohou čerpat dotaci ze Státního fondu životního prostředí v rámci programu Nová zelená úsporám. Maximální podpora pro rodinné domy je 160 000 Kč

  • Kombinační bonus (tepelné čerpadlo, wallbox apod.) 10 000 Kč
  • Bonus kombinace s bojlerem 10 000 Kč
  • Bonus kombinace se zateplením 30 000 Kč
  • Dotace na dobíjecí stanici pro elektromobil 15 000 Kč

Realizace na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje a vybraných obcí jsou zvýhodněny zvýšenou dotační částkou o 10 % (tj, max. + 16 000 Kč).

Více zde >>

Dotace na tepelná čerpadla

Dotace Nová zelená úsporám podporuje výměnu starého zdroje vytápění. Dotace činí 80 000 Kč, při ohřevu teplé užitkové vody až 100 000 Kč. Nově lze získat i dotaci na tepelné čerpadlo pro novostavby.  Tepelné čerpadlo musí být ovšem zřízeno pro ohřev teplé vody. Dotace činí 45 000 Kč. Maximálně tak můžete získat 110 000 Kč (100 000 + 10 000 Kč jako bonus pro znevýhodněné lokality)

Dotační program pro rodinné domy dle nových podmínek byl spuštěn 26. 9. 2023. Více zde >>

Výměna starého zdroje tepla je podporována i pro nízkopříjmové domácnosti - Kotlíková dotace. Tato podpora dokáže pokrýt až 95 % výdajů, maximální výše dotace pro tepelné čerpadlo je 180 000 Kč. Více zde >>

Přečtěte si také náš článek o NZÚ novinkách!

Dotace pro bytové domy

Pro svou bytovku či panelák můžete získat dotaci na tepelné čerpadlo i fotovoltaiku. Dotace na tepelná čerpadla se poskytují podle typu zdroje a počtu bytových jednotek, na které je zdroj napojen. Dotace na fotovoltaiku se poskytují podle instalovaného systému fotovoltaiky. Dotační program pro rodinné domy dle nových podmínek odstartoval 19. 9. 2023.

Více zde >>

Dotace pro obce, školy a jiné veřejné budovy

Dotační program Ministerstva životního prostředí myslí i na obce. Od března 2023 je spuštěna 37. výzva pro snížení energetické náročnosti veřejných budov a infrastruktury. Ta zahrnuje i výstavbu a rekonstrukci obnovitelných zdrojů, do které patří tepelné čerpadlo i fotovoltaická elektrárna.  

Obce získají dotaci na instalaci fotovoltaiky s výkonem do 1 MWp. Malé obce (do 3 000 obyvatel) mají navíc až 75% podporu celkové realizace.  I s touto dotací umíme pracovat. Během procesu si tedy kromě technické stránky realizace poradíme i s dotačním programem. 

fotovoltaika na základní škole v Lubech

financování prostřednictvím úvěru

Přestože přes 50 % investice pokryje státní dotace, je pořizovací cena fotovoltaiky i tepelného čerpadla vysoká. Pro naše klienty zajistíme financování technologií pro rodinný dům prostřednictvím partnerské spolupráce s UniCredit Bank. Více informací vám poskytnou naši technici při nezávazné schůzce a obhlídce nemovitosti. 

Vlaďka vlachová
dotační specialistka
(po - pá: 9:00 - 17:00)
Další kontakty

Zavolejte. Poradíme, vysvětlíme