financování prostřednictvím úvěru

Přestože přes 50 % investice pokryje státní dotace, je pořizovací cena fotovoltaiky i tepelného čerpadla vysoká. Pro naše klienty zajistíme financování technologií pro rodinný dům prostřednictvím partnerské spolupráce s UniCredit Bank. Více informací vám poskytnou naši technici při nezávazné schůzce a obhlídce nemovitosti. 

Dotace na fotovoltaiku

Vlastníci rodinných domů mohou čerpat dotaci ze Státního fondu životního prostředí v rámci programu Nová zelená úsporám. Maximální podpora pro rodinné domy je 220 000 Kč. Přesnou výši podpory určuje specifikace fotovoltaiky:

  • Instalace o výkonu 2 kWp: 60 000 Kč
  • Instalace o výkonu 2 kWp s TČ: 100 000 Kč
  • Každý další 1 kWp výkonu nad 2 kWp: 10 000 Kč
  • Za 1 kWh el. akumulačního systému s akumulátory na bázi lithia: 10 000 Kč

Realizace na území Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje a vybraných obcí jsou zvýhodněny zvýšenou dotační částkou o 10 % (tj, max. + 20 000 Kč).

Dotační program pro rodinné domy dle nových podmínek byl spuštěn 26. 9. 2023. Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém podrobně popisujeme všechny NZÚ novinky. 

Více zde >>

Dotace na solární ohřev vody NZÚ Light

Vlastníci nemovitostí, kteří pobírají starobní či invalidní důchod 3. stupně nebo pobírají příspěvek na bydlení, dosáhnou až na 90 000 Kč. Dotace je poskytována na fotovoltaický ohřev vody a je vyplácena předem ve 100% výši. My máme řešení, za které nebudete doplácet ani korunu navíc - pokud bydlíte 40 km od jednoho z našich 5 středisek. I v případě větší vzdálenosti od našeho střediska nás neváhejte kontaktovat pro zpracování nezávazné nabídky. 

Více zde >>

Dotace na tepelná čerpadla

Dotace Nová zelená úsporám podporuje výměnu starého zdroje vytápění. Dotace činí 80 000 Kč, při ohřevu teplé užitkové vody až 100 000 Kč. Nově lze získat i dotaci na tepelné čerpadlo pro novostavby.  Tepelné čerpadlo musí být ovšem zřízeno pro ohřev teplé vody. Dotace činí 45 000 Kč. Maximálně tak můžete získat 110 000 Kč (100 000 + 10 000 Kč jako bonus pro znevýhodněné lokality)

Dotační program pro rodinné domy dle nových podmínek byl spuštěn 26. 9. 2023. Více zde >>

Výměna starého zdroje tepla je podporována i pro nízkopříjmové domácnosti - Kotlíková dotace. Tato podpora dokáže pokrýt až 95 % výdajů, maximální výše dotace pro tepelné čerpadlo je 180 000 Kč. Více zde >>

Přečtěte si také náš článek o NZÚ novinkách!

Dotace pro bytové domy

Pro svou bytovku či panelák můžete získat dotaci na tepelné čerpadlo i fotovoltaiku. Dotace na tepelná čerpadla se poskytují podle typu zdroje a počtu bytových jednotek, na které je zdroj napojen. Dotace na fotovoltaiku se poskytují podle instalovaného systému fotovoltaiky. Dotační program pro rodinné domy dle nových podmínek bude spuštěn 19. 9. 2023.

Více zde >>

Dotace pro obce, školy a jiné veřejné budovy

Dotační program Ministerstva životního prostředí myslí i na obce. Od března tohoto roku je spuštěna 37. výzva pro snížení energetické náročnosti veřejných budov a infrastruktury. Ta zahrnuje i výstavbu a rekonstrukci obnovitelných zdrojů, do které patří tepelné čerpadlo i fotovoltaická elektrárna.  

Obce získají dotaci na instalaci fotovoltaiky s výkonem do 1 MWp. Malé obce (do 3 000 obyvatel) mají navíc až 75% podporu celkové realizace.  I s touto dotací umíme pracovat. Během procesu si tedy kromě technické stránky realizace poradíme i s dotačním programem. 

Vlaďka vlachová
dotační specialistka
(po - pá: 9:00 - 17:00)
Další kontakty

Zavolejte. Poradíme, vysvětlíme