Cenová nabídka zdarma

5 důvodů, proč dotaci NZÚ Light využít právě teď

Nová zelená úsporám už tady s námi nějaký ten pátek je. Mnoho lidí ale stále netuší, že existuje také její mladší verze NZÚ Light. A rozhodně to není žádný otloukánek, naopak. Vlastníci nemovitostí, kteří pobírají starobní či invalidní důchod nebo příspěvek na bydlení, mohou mít ohřev vody ze slunce za 0 Kč. 

Jak získat fotovoltaiku, za kterou nic nedoplácíte, si můžete přečíst v našem článku. Dnes se ale podíváme na to, proč byste s využitím dotace neměli otálet. 

1. Výhodné podmínky financování

Peníze dostanete předem. A neplatíte žádné zálohy.

Pro mnoho domácností jsou alternativní zdroje energie nedosažitelné kvůli vyšším vstupním nákladům. Na to můžete u NZÚ Light zapomenout. Dotace je určena těm, kteří ji pro boj s vysokými účty za energie nejvíce potřebují. Na rozdíl od jiných dotačních titulů máte vše vyřízeno dopředu, nikoliv zpětně.

U některých typů opatření a dodavatelů navíc nemusíte doplácet ani korunu za samotnou realizaci  v Enado jsme vytvořili projekt na fotovoltaický ohřev vody, který vás bude stát přesně 0 Kč. Takový projekt na míru nabízíme do 40 km od jednoho z našich středisek. Stačí se ozvat a o zbytek už se postaráme.

2. Budete mít dost času na výběr dodavatele

Jakmile máte dotaci schválenou, na realizaci máte přesně 1 rok. V tomto čase si můžete rozmyslet, koho na projekt oslovíte. Dbejte ale na výběr skutečně kvalitního partnera – pročtěte si veškeré reference a recenze. Pro okamžitou úsporu je ideální, abyste měli technologii nainstalovanou co nejdříve. Pokud by s vámi dodavatel vypekl, může se to celé zbytečně protáhnout.

Zároveň je důležitá nejen kvalita materiálu, ale také úroveň samotné instalace. U nás v Enado pracujeme dle zásad Solární asociace, České fotovoltaické asociace i Asociace pro využití tepelných čerpadel. 

Chcete-li nahlédnout pod pokličku našeho řemesla, přečtěte si desatero od Ministerstva průmyslu a obchodu, dle kterého se řídíme u každého projektu. Je pro nás důležité, aby vám technologie sloužila dlouhodobě. Na krátkodobá řešení nás opravdu neužije.

4. Zjednodušená administrativa

Dotace NZÚ Light dostává svému názvu. Oproti klasické dotaci Nová zelená úsporám budete mít se vším podstatně méně práce

Posudek od MAS, případně EKIS, budete mít zcela zdarma. Poté se do procesu vložíme my a zpracujeme za vás kompletní žádost. Následně doložíme realizaci (což probíhá formou fotek „před a po“), abyste splňovali veškeré podmínky.

A můžete začít šetřit!

5. Dotace končí už k 31. 12. 2024

Nová zelená úsporám Light tady s námi nebude věčně. Momentálně je na ni vyhrazeno 6 miliard Kč, přestože původně mělo jít pouze o 1,5 miliardy. Jednoduše k tomu došlo díky obrovskému zájmu. I přes navýšení rozpočtu ale může nastat situace, že dojde k vyčerpání finančních prostředků. A na vás už se jednoduše nedostane. 

Čas ještě máte. Ale pokud spadáte do kategorie, která má na tento dotační titul nárok, určitě nad řešením popřemýšlejte. A v případě, že vám ohledně NZÚ Light není cokoliv jasné, prostě se na nás obraťte. Jsme tu každý pracovní den od 9:00 do 17:00 a rádi vám se vším poradíme.

3. Když budete opatření kombinovat, ušetříte ještě více

Velkou výhodou Nové zelené úsporám je možnost libovolné kombinace opatření. Stát vám za různé sestavy na dotaci vyplatí více peněz. A pokud se rozhodnete právě pro NZÚ Light, můžete dotaci směle kombinovat například se zateplením:

  • fasády (až 150 000 Kč),
  • stropu (50 000 Kč),
  • střechy (120 000 Kč),
  • podlahy (60 000 Kč). 

Oblíbenou variantou je také výměna oken, kde můžete získat 12 000 Kč na jeden kus výplně, celkově však až 150 000 Kč. Neobvyklá pak není ani výměna vchodových dveří (18 000 Kč na jedny dveře, maximálně až 150 000 Kč). 

UPOZORNĚNÍ: Žadatelé o dotaci bohužel mnohdy neví, že dotaci lze uznat pouze v případě, kdy podáte souhrnnou žádost. Přečtěte si o tom více v našem článku. S námi se další byrokracie ale nemusíte vůbec obávat – zkušení specialisté za vás celý proces vyřeší.

Pokud si řešíte vše svépomocí, ale nevíte, co vám dodá největší úsporu, může se vám hodit bezplatné poradenství. To poskytují například místní akční skupiny (MAS) nebo konzultační střediska EKIS. Zástupci organizace prohlédnou váš dům a doporučí optimální řešení. K dispozici vám budou od podávání žádosti až po samotnou realizaci. Nebudete na to sami.

TIP: Odborná poradenství přímo ve vašem kraji najdete zde.

Zároveň je důležitá nejen kvalita materiálu, ale také úroveň samotné instalace. U nás v Enado pracujeme dle zásad Solární asociace, České fotovoltaické asociace i Asociace pro využití tepelných čerpadel. 

Chcete-li nahlédnout pod pokličku našeho řemesla, přečtěte si desatero od Ministerstva průmyslu a obchodu, dle kterého se řídíme u každého projektu. Je pro nás důležité, aby vám technologie sloužila dlouhodobě. Na krátkodobá řešení nás opravdu neužije.